Vítejte           O náso nás       Galerie                           Ubytování, ceník                     Kontakty

Onás a o našem okolí

Vranovská přehrada se nachází na jižní Moravě, v blízkosti okresního města Znojma.
Přehradní nádrž se rozpíná až do neuvěřitelné délky 30 km v CHKO Podyjí .                            
Po celé delce přehradní nádrže spolu s  řekou Dyje a se svými četnými meandry vytváří  neobyčejně krásné přírodní prostředí s nebývalou koncentrací vzácnýcg druhů fauny a flóry.
Oblast je protkána četnými
turistickými a cyklistickými cestami
Mimo jiné jsou v blízkosti další dvě přehradní nádrže a to JEVIŠOVICKÁ a VÝROVICKÁ.

Nejmohutnější hrady v této oblasti vznikaly od 11. Století podél řeky Dyje. Mezi nejzajímavější patří přemyslovský hrad Bítov ( cca.4 km od rekreačního zařízení), s nádhernými malbami a přírodovědnou sbírkou, ležící na soutoku řek Dyje a Želetavky. Zřícenina Cornštejn (přímý výhled z oken rekreačního zařízení) je zachovalá zřícenina gotického stylu, vlastně pevnost z počátku 14. Století se sedmi branami a sklepními prostory. Byl zničen za obléhání vojsk Jiřího z Poděbrad. Perlou zámeckého stavitelství je Vranov nad Dyjí, jehož interiéry dokumentují kulturu šlechtického bydlení v 18. a 19. Století.  

V neposlední řadě je město Znojmo, především jeho starobylá městská památková rezervace s význačnými památkami , jako jsou městský hrad, podzemní katakomby , radniční věž, jihomoravské muzeum, světské a církevní památky. Příjemnou tradicí se stalo znojemské vinobraní – oslavy sklizně vína, kdy se město přemění ve středověké tržiště připomínající dobu za Přemysla Otakara I.


Lodní doprava Vranov s.r.o.


Projekt za znovuzavedení veřejné lodní dopravy na Vranovské přehradě.

Firma Lodní doprava Vranov s.r.o. byla založena v září 2005 za účelem provozování veřejné lodní dopravy na Vranovské přehradě. Cílem projektu je zvýšení zájmu rekreantů o Vranovskou přehradu a prodloužení turistické sezóny.

Pro zahájení provozu a první rok jsme pořídili loď Valentýna, která byla původně provozována na Slapské přehradě. Loď prošla kompletní rekonstrukcí, která byla ukončena v dubnu 2006. V květnu byla úspěšně spuštěna na Vranovskou přehradu.

V roce 2007 se rozhodla společnost Lodní doprava Vranov postavit zcela novou osobní loď pro Vranovskou přehradu, která dostala jméno Viktorie. Stavba byla ukončena v květnu 2007 a začátkem června byla Viktorie opět úspěšně spuštena na hladinu Vranovské přehrady.